kuva ksmetso

SUOMEN METSÄSTÄJÄLIITTO KESKI-SUOMENPIIRIN KILPAILUTOIMINNAN SIVUT


Päivitetty:16.06.2018

Kilpailukalenteri Kesä 2018

SÄÄNTÖUUDISTUKSIA 2017

Hirviurheilu ohje
Yleistuomarikortilliset


smlkilpailut.fi

HAULIKKO


Lajijohtaja Heikki Hämäläinen 0400-943487 haemaelaeinen65(at)gmail.com


Toimintakertomus 2017 haulikkolajit


TULOKSIA


Längelmäki 2018

Viitasaari 2018

Suonenjoki PS-KS 2018

Keuruu 2018

HIRVENHIIHTO


Lajijohtaja Maija Vilkkilä 040-7589389 maija.vilkkila(at)gmail.com


Toimintakertomus 2017 hirvenhiihto


KISAOHJE HIRVENHIIHTO TALVI 2018


Hirviurheilu ohje



TULOKSIA


Sumiainen 09.12
Pylkönmäki 30.12
Sumiainen 27.01
Viestiharjoitus Sumiainen 27.1.2018
Rajamäenrata Leppävesi 03.02
Sumiainen 10.02
Korpilahti 24.2
Aluemestaruus Toivola 04.3

SM kilpailuissa menestystä Pessalompolossa: Juha Hilkamo kultaa M50, Eino Pirkkalainen 4. M80. Pronssia miesten viestissä.


Hirvenhiihto SM 2018

HIRVENJUOKSU & KÄVELY


Markku Olkkonen 0405893357 markkuolkko(at)gmail.com


Kävely Pekka Vepsäläinen 050-3475910


PÄIJÄNNE CUP 2018

Hirvenjuoksun Luhanka cup 2018

TULOKSIA


Toivakka 02.05
Korpilahti 07.05

Hirvikävelytulokset löytyvät:

www.hirviurheilu.com/races

HIRVI & LUODIKKO


Lajijohtaja Kari Äikäs 040-5363867 kaikas(at)hotmail.com


Toimintakertomus 2017 luotilajit


TULOKSIA


CUP Längelmäki 2018

CUP Viitasaari 2018

PS-KS Piiriottelu 2018

CUP Keuruu 2018

CUP Konnevesi 2018

ILMA-ASE


Lajijohtaja Raimo Hurskainen puh 040-7047301 raimo.hurskainen(at)pp.inet.fi



Toimintakertomus 2017 ilma-ase


Ville Häyrinen tulee Keuruulle 23.5. klo 18 kertomaan valmennusvinkkejä.

IlmaCUP 2017 sarjat ja tasoitukset


ERÄLUETTELOT


TULOKSIA


Keuruu 15.12.17 Ilma-ase Cup


Kannonkoski 12.1.18 Ilma-ase Cup


Keuruu 2.2.18 Ilma-ase Cup


Kannonkoski 9.2.18 Ilma-ase Cup


Kannonkoski 18.2.18 Ilma-ase PM


Korpilahti 9.3.18 Ilma-ase Cup


Korpilahti 11.3.18 Ilma-ase Cup


Alustava Ilma-ase Cup yhteenveto 9.2.2018


SM kilpailuissa menestystä Rovaniemellä: Ilmaluodikko Kultaa: M70 Veikko Hakala, S15 Ida Heikkilä, N Saana Peltonen, N50 Helena Hurskainen 189p SE ja Naisten joukkue Ida, Saana ja Helena. Hopeaa: N65 Arja Hakala Pronssia: M80 Markku Laine


Ilmahirvi Kultaa: Veikko Hakala 176p SE M70 ja Helena Hurskainen N50 Hopeaa: Ida Heikkilä S15, Arja Hakala N65 ja Markku Laine M80